The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Drezúra

drezuraCHARAKTERISTIKA:

Hoci paradrezúra sa dlhé roky využívala nielen rekreačne, ale aj na rehabilitáciu, ako šport postihnutých ľudí sa začalo kreovať až v 70. rokoch minulého storočia. Prvý svetový šampionát sa uskutočnil v roku 1987 vo Švédsku a svoju paralympijskú premiéru zažilo na PH 1996 v Atlante. Súťažia v ňom športovci s telesným i zrakovým postihnutím, muži i ženy spoločne v rôznych skupinách postihnutia v dvoch drezúrnych disciplínach – v Championships teste a voľnej jazde na hudbu. V tímových súťažiach štartujú traja resp. štyria jazdci. Výkony jazdcov sú posudzované na základe ich prejavu počas jazdy, t.j. schopnosti ovládať svojimi povelmi koňa pri chôdzi, kluse a cvale. Súťažiacim je umožnené používať viaceré pomocné prostriedky. Od roku 2006 riadi jazdecké súťaže postihnutých športovcov medzinárodná jazdecká federácia - International Equestrian Federation (FEI).

 

 

 

SLOVENSKO:

Slovenská paradrezúra sa po prvýkrát predstavila na PH 2008. Na rozdiel od väčšiny súťaží, ktorých domovom bol Peking, jazdci súťažili v Hongkongu. Slovensko reprezentovala v tom čase 29-ročná Bratislavčanka Katarína Jobbágyová a v úvodnej disciplíne - drezúra obsadila výborné siedme miesto. Vo voľnej jazde na hudbu skončila dvanásta.

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

Mgr. Helena Hanková, predsedníčka ŠTK drezúry

mobil: +421 918 925 299

mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

Predseda: Helena Hanková

Členovia: Mária Fogašová, Viktória Ondrušová

 

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!