The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Stolný tenis

stolny tenisCHARAKTERISTIKA:

Stolný tenis, podobne ako veľa ďalších športov, zažil svoju paralympijskú premiéru v Ríme 1960. V roku 1976 v Toronte pribudli už aj stojaci hráči - amputovaní a les autres. Štartujú v ňom všetky druhy telesných postihnutí, pričom športovci sú rozdelení na sediacich (vozičkári) a stojacich.  Muži a ženy si merajú svoje sily v súťažiach jednotlivcov a tímov. Tímové súťaže zahŕňajú maximálne štyri dvojhry a jednu štvorhru, ktorá sa podobne ako pri tenisovom Davis cupe hráva uprostred zápasu. Hrá sa maximálne päť setov, v každom do 11 bodov, resp. pokiaľ jeden zo súperov nezíska o dva viac. Súťaže sa riadia mierne modifikovanými pravidlami medzinárodnej stolnotenisovej federácie (ITTF), ktoré sa týkajú najmä podania u vozíčkárov. Podľa druhu postihnutia (berie sa do úvahy svalová dispozícia, pohybové obmedzenia, rovnováha na vozíku i schopnosť udržať raketu) sú športovci rozdelení do 10 skupín  – TT1-10. V prvých piatich súťažia vozičkári, vo zvyšných stojaci. Skupina TT-11 bola vytvorená pre mentálne postihnutých športovcov. Tí však v súčasnosti neštartujú na podujatiach riadených IPC.

 

 

SLOVENSKO:

Stolný tenis je už niekoľko rokov najúspešnejším paralympijským športom na Slovensku. Na posledných PH v Pekingu sa postaral o štyri zo šiestich slovenských medailí, pričom dvojica Riapoš – Revúcky vybojovala zlato v tímovej súťaži vozičkárov. Ešte úspešnejší boli naši stolní tenisti v roku 2004 v Aténach, kde sa Ján Riapoš a Ladislav Gáspár postarali o dve zlaté medaile. Najcennejší kov, zo Sydney 2000, má vo svojej zbierke aj Alena Kánová. Predseda SPV Ján Riapoš je jediným slovenským športovcom, ktorému sa doteraz podarilo získať dve zlaté paralympijské medaile. Okrem PH sú slovenskí stolní tenisti pravidelne úspešní aj na MS či ME. Na regionálnom šampionáte 2009 v Janove získali sedem medailí.

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

Ľuboš Dobrotka, reprezentačný tréner

mobil: +421 908 912 217

mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

Predseda: Tomáš Varga

Členovia: Alena Kánová, Ľuboš Dobrotka, Juraj Štefák

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!