The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Projekt "Hľadáme talenty"

„Hoci už ubehol nejaký čas od návratu z motivačného kempu „Hľadáme talenty“, naše úžasné pocity z neho neutíchajú. Počas niekoľkých dní sme mali možnosť presunúť sa do rozprávkového sveta, v ktorom nič nie je nemožné. Ako rodičia zdravotne znevýhodnených detí sa v živote často stretávame so situáciami, keď príležitostí na hľadanie uplatnenia sa našich detí v ňom je len veľmi málo. Juraj Medera a Jakub Krako nám ukázali, že všetko je možné. Na akúkoľvek našu požiadavku, či otázku sme u nich našli pozitívnu reakciu. Obaja dennodenne dokazovali, že sú správni ľudia na správnom mieste. Organizátorom tohto krásneho podujatia patrí veľký obdiv a obrovské ĎAKUJEM!“

...toľko jedna z množstva pozitívnych reakcií rodičov zdravotne znevýhodnených detí, ktoré aj tento rok dostali príležitosť zažiť leto plné športu a motivácie prostredníctvom športových kempov, ktoré organizuje Slovenský paralympijský výbor vo svojom stredisku na Remate. Aj tento rok bolo všetko precízne pripravené a zorganizované v rámci troch domácich kempov, pričom absolútnou novinkou bol záverečný medzinárodný kemp v Prievidzi.

kempy leto 2018 2Prvý domáci kemp sa uskutočnil na začiatku júla a bol zameraný na športové odvetvia streľba a lukostreľba. Realizačný tím bol tvorený veľkými menami paralympijského športu, veď o mladých strelcov sa postarala Veronika Vadovičová s reprezentačným trénerom Milanom Goleňom a lukostrelecké talenty viedli skúsení paralympionici Marcel Pavlík a Peter Kaščák. Ich spoločným cieľom bolo čo najlepšie predstaviť svoje športy a poskytnúť mladým športovcom užitočné informácie o tréningu, technike, či taktike. Novinkou a veľkým pozitívom kempu bola aj prezentácia a tréningy streľby a lukostreľby pre nevidiacich a slabozrakých. A tak po týždni plnom tréningov, súťaží a množstva cenných rozhovorov odchádzali mladí športovci z kempu plný odhodlania pracovať na sebe aj naďalej.

Už o dva týždne sa na Remate stretli ďalší mladí športovci, tentokrát so záujmom o bocciu a plávanie. Boccia patrí v súčasnosti medzi najdynamickejšie sa rozvíjajúce paralympíjske športy, a preto sme boli radi, že trénerskú taktovku nad kempom držali zlatí paralympijskí medailisti Michaela Balcová a Róbert Ďurkovič. Tréningy prebiehali v neďalekom meste Handlová a Micahela Balcová ich počas záverečného turnaja zhodnotila takto: „S priebehom kempu som veľmi spokojná. Tréningová práca, ale aj výkony všetkých boccistov boli nad naše očakávania. Robili všetko podľa pokynov, a preto po týždni poctivej práce bolo vidieť očividné zlepšenie. Účastníkov kemp veľmi bavil a preto aj bez toho, aby sme na nich tlačili, tvrdo na sebe pracovali.“ Plavecká časť kempu bola zameraná na začiatočníkov a viedla ho skúsená plavecká trénerka Marta Laczová. Tá sa počas roka venuje mladým plavcom bez zdravotného znevýhodnenia a preto bol kemp pre ňu novou skúsenosťou. Na záver ho zhodnotila takto: „Pre mňa osobne to bol nádherný týždeň plný množstva zmysluplných športových momentov. Teraz vidím, aký obrovský význam má práca so zdravotne znevýhodnenými deťmi. Všetci mladí účastníci majú perspektívu zlepšovať sa a pracovať na svojom nespornom plaveckom talente.“ Veľkým pozitívom kempu bola skutočnosť, že sa podarilo objaviť aj viacerých mladých športovcov, ktorí majú perspektívu stať sa v budúcom období členmi juniorských tímov, ktoré tvoria dôležitú výkonnostnú nadstavbu v práci s talentovanou mládežou.

kempy leto 2018

Bodku za domácimi kempami mládeže urobil motivačný kemp, ktorý mladým účastníkom poskytuje dôležitý prehľad vo viacerých paralympijských športoch a motivuje ich k zapojeniu sa do tých, ktoré im najviac vyhovujú. A tak si počas 6 dní mohli mladí športovci vyskúšať 7 paralympijských športov, pričom bolo pre nich pripravených aj 8 prednášok na rôzne témy. Okrem taekwonda a paradrezúry boli prezentované aj naše úspešné športové disciplíny ako cyklistika, atletika, streľba a lukostreľba. Nechýbalo ani zjazdové lyžovanie. Deti si športy vyskúšali v rámci tréningov a na záver bola pre nich pripravená aj krátka súťaž. Medzi súťažiacimi sme oslovili aj 13-ročného Tomáša Záhna. Pôvodne sa mal zúčastniť plaveckého kempu, no v poslednej chvíli sa rozhodol pre motivačný. S úsmevom na tvári nám povedal: „Na kempe sa cítim veľmi dobre. Ľudia, ktorí sa o nás starajú, sú milí a ochotní. Všetky športy boli veľmi zaujímavé a tak je pre mňa ťažké vybrať si taký, ktorému sa budem ďalej venovať. Páčila sa mi atletika ale aj handbike bol super, tak ešte uvidím, ale nechám si určite poradiť od našich inštruktorov.“

Bránami troch domácich letných kempov v priebehu tohto leta prešlo ďalších vyše 40 mladých talentovaných športovcov z celého Slovenska a my veríme, že každý z nich dokáže naplniť heslo „Som talent!“, ktoré im počas kempov hrdo svietilo na tričku.

medzinárodný kempPovestnou „čerešničkou na torte“ bol v závere leta aj prvý medzinárodný kemp mládeže, ktorý sa uskutočnil v Stolnotenisovom centre S.D. v Prievidzi. Bol určený pre mladých športovcov v boccii a stolnom tenise, ktorých zavítalo do Prievidze 22 z 9 európskych krajín. Stolnotenisová skupina trénovala pod dohľadom reprezentačného trénera Andreja Bardoňa a účastníci mohli tréningy absolvovať napríklad aj s takým sparingpartnerom, akým je Miroslav Jambor, držiteľ 2 paralympijských medailí. Následne v hale striedali stolných tenistov boccisti, ktorých si zobrali pod patronát paralympijská šampiónka a čerstvá majsterka sveta v pároch BC4 Michaela Balcová a majster Európy v tímoch BC1-2 Robert Mezík. Športový program vhodne dopĺňali aj workshopy, napríklad s expertom na športovú výživu. Účastníci sa tiež oboznámili s problematikou prevencie jednostrannej záťaže. Okrem veľmi pozitívneho ohlasu všetkých účastníkov položil tento kemp dôležité základy pre budúcu medzinárodnú spoluprácu v oblasti športu talentovanej mládeže.

V závere môžeme oprávnene konštatovať, že leto 2018 bolo pre množstvo mladých športovcov opäť veľkou motiváciou k tomu, aby svoj športový talent raz povýšili možno aj na úroveň budúcich európskych, svetových, či paralympijských víťazov!

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na FacebookuPonuka ubytovania

 

chata Remata

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!