Logo
Vytlačiť túto stránku

Mladý lukostrelecký talent

holenda vilkoV dňoch 24.-25. marca 2018 sa v športovej hale Viničné uskutočnili majstrovstvá Slovenska mládeže v halovej lukostreľbe. Medzi mladými lukostrelcami z celého Slovenska sa na nich predstavil aj mladý talentovaný zrakovo znevýhodnený lukostrelec Viliam Holenda, ktorý sa stal v kategórii olympijský luk mladší žiaci zrakovo znevýhodnení majstrom Slovenska.

Prakticky nevidiaci mladý športovec používa špeciálny dotykový systém lukostreľby pre nevidiacich, ktorý je ako jediný povolený na zahraničných súťažiach. Aj keď bude mať ešte len 10 rokov, má veľké plány, sebazaprenie, aj chuť napredovať a reprezentovať svoju vlasť. Motiváciou pre lukostreľbu bola pre neho účasť na športovom kempe mládeže Hľadáme talenty, na ktorom mal možnosť stretnúť sa s našim vynikajúcim telesne znevýhodneným lukostrelcom Marcelom Pavlíkom. Tento mu je doteraz nielen veľkým športovým vzorom, ale aj jedným z tých, ktorí sa spolu s rodičmi podieľajú na jeho obdivuhodnom športovom raste. holenda 2

Mladému talentovanému lukostrelcovi drží Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov palce a verí, že Slovenský paralympijský výbor i Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov budú jeho výkony pozorne sledovať a podporia jeho túžbu stať sa výnimočným paralympijským športovcom.

 

Naposledy zmenené